Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EPH
Kraftwerk Mehrum commons.wikimedia.org
11. apríla 2018 10:00 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Energetická skupina EP Infrastructure vlani s nárastom hrubého zisku

Energetická skupina zaznamenala hrubý zisk (EBITDA) na úrovni 1,5 miliardy eur, čo je oproti predchádzajúcemu roku nárast o osem percent.

Skupina EP Infrastructure (EPIF), ktorá sa zaoberá prepravou a distribúciou plynu, elektriny a tepla a skladovaním plynu, dosiahla v minulom roku tržby v objeme 3,1 miliardy eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o jedno percento. Energetická skupina zaznamenala hrubý zisk (EBITDA) na úrovni 1,5 miliardy eur, čo je oproti predchádzajúcemu roku nárast o osem percent. „Minulý rok bol s ohľadom na dosiahnuté výsledky úspešný,“ informovala spoločnosť.

Skupina EPIF vlani prepravila necelých 65 miliárd metrov kubických zemného plynu, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 7 %. Odberateľom distribuovala takmer 5 miliárd metrov kubických plynu (nárast o 5 %) a viac ako 6 terawatthodín elektriny (nárast o 5 %). Dodávka tepla bola v réžii skupiny EPIF vlani na úrovni 22 petajoulov (nárast o 2 %).

Z pohľadu akcionárskej štruktúry vysporiadala materská spoločnosť Energetický a průmyslový holding (EPH) začiatkom minulého roka skôr uzatvorenú dohodu s konzorciom globálnych inštitucionálnych investorov vedených a zastupovaných spoločnosťou Macquarie Infrastructure and Real Assets o predaji 31-percentného podielu EPIF. „Minulý rok tak bol prvým rokom, kedy činnosť skupiny EPIF ovplyvňoval nový akcionár. Spolupráca oboch akcionárov je prísľubom nových príležitostí pre skupinu EPIF v nasledujúcich rokoch,“ konštatoval hovorca EPH Daniel Častvaj.

Skupina EPIF, je kľúčovou dcérou česko-slovenskej energetickej skupiny Energetický a průmyslový holding. EP Infrastructure je európskou energetickou firmou prevádzkujúcou dôležitú infraštruktúru v oblasti prepravy plynu, distribúcie plynu a elektriny, tepelného hospodárstva a skladovania plynu, ktorá sa prevažne nachádza na Slovensku a v Českej republike.

Energetická skupina EPH sa sústreďuje na energetickú infraštruktúru, výrobu elektriny a produkciu energie z obnoviteľných zdrojov na základe dlhodobých kontraktov. Aktíva vlastní a prevádzkuje v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, Taliansku, Veľkej Británii a Maďarsku. Skupinu tvorí viac ako 50 spoločností, ktoré zamestnávajú takmer 25 tis. ľudí.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame