Energetici zo SSE už majú jasno v cenách plynu

25. augusta 2015 10:43
Autor: vEnergetike.sk

Stredoslovenskí energetici, ktorí dodávajú plyn už viac ako tri roky, tak ponúkajú svojim zákazníkom z kategórie domácnosti možnosť získať až o 9 % lacnejší plyn ako je to pri konkurencii.

Plyn ceny
Plynový horák SITA

Spoločnosť Stredoslovenská energetika (SSE) už premietla do svojich cenníkov regulátorom priemerné zníženie cien plynu pre domácnosti od septembra tohto roka o necelé štyri percentá. Stredoslovenskí energetici, ktorí dodávajú plyn už viac ako tri roky, tak ponúkajú svojim zákazníkom z kategórie domácnosti možnosť získať až o 9 % lacnejší plyn ako je to pri konkurencii. „Zákazník tak ušetrí niekoľko desiatok eur ročne, v tarife D3 a D4 až niekoľko stoviek. Výška zľavy závisí od dĺžky zmluvy, ktorú zákazník uzatvorí so SSE,“ uviedla hovorkyňa SSE Michaela Krivá.

Od dvoch do deviatich percent

Najvýraznejšie sa úspora prejaví u zákazníkov, ktorí plyn využívajú na vykurovanie. Najvyššiu zľavu môžu domácnosti, ktoré sa rozhodnú pre dodávky plynu od stredoslovenských energetikov, dosiahnuť vtedy, ak s nimi uzatvoria zmluvu na tri roky. Pri jednoročnom kontrakte je výška zľavy 2 % a pri dvojročnej zmluve 6 %. „V prepočte to znamená, že ak zákazník býva v dome a plyn používa na vykurovanie a ohrievanie vody, ušetrí za 36 mesiacov až 109 eur,“ konštatovala Krivá.

Stredoslovenská energetika dodáva energie takmer 720 tisíc zákazníkom. Na energetickom trhu pôsobí už takmer 90 rokov. Začínala s dodávkami elektriny. Od apríla 2012 ponúka svojim zákazníkom aj dodávky plynu. Firma má dvoch majiteľov. Štát, ktorý prostredníctvom Ministerstva hospodárstva SR drží 51-percentný podiel, a českú energetickú skupinu EP Energy so zvyšným 49-percentným podielom.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?