Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto enel.it
10. mája 2016 9:39 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Enelu sa začiatkom roka darilo viac ako sa očakávalo

Zisk spoločnosti pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) klesol v prvom štvrťroku o 0,1 % na 4,02 mld. eur, pričom analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters počítali so sumou 3,82 mld. eur.

Výsledky spoločnosti Enel v prvom kvartáli prekonali očakávania. Zisk spoločnosti pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v sledovanom období klesol o 0,1 % na 4,02 mld. eur. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters počítali so sumou 3,82 mld. eur.

Lepší výkon spoločnosti v Taliansku a v Latinskej Amerike takmer vyvážil slabší výkon v Španielsku a v oblasti obnoviteľných zdrojov energie. Príjmy Enelu klesli o 10,5 % na 17,872 mld. eur. Spoločnosť zároveň informovala, že jej čistý dlh na konci marca dosiahol 36,644 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies