Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Enel sa vraj nezvdal myšlienky predať Slovenské elektrárne

Slovenské elektrárne SE
Ilustračné foto SITA

Agentúra Reuters pritom s odvolaním sa na svoje zdroje v stredu informovala, že o podiel spoločnosti Enel v Slovenských elektrárňach (SE), ktorý je vo výške 66 %, by mohla mať záujem fínska spoločnosť Fortum.

Spoločnosť Enel v stredu potvrdila, že bude pokračovať s predajom svojich aktív na Slovensku. Agentúra Reuters pritom s odvolaním sa na svoje zdroje informovala, že o podiel spoločnosti Enel v Slovenských elektrárňach (SE), ktorý je vo výške 66 %, by mohla mať záujem fínska spoločnosť Fortum.

Talianska spoločnosť Enel zároveň odsúhlasila zastavenie predaja aktív v Rumunsku. Začiatkom tohto mesiaca pritom Enel vo svojom stanovisku uviedol, že proces týkajúci sa rumunských aktív sa dočasne pozastavil.

Spoločnosť Enel už predala podiel vo výške 22 % v španielskej spoločnosti Endesa. Týmto predajom získala 3,1 mld. eur. To by malo firme Enel pomôcť znížiť jej dlh.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 26. februára 2015 11:03

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...