Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Enel má nový veterný park v Južnej Amerike

Veterné turbíny elektrárne vietor
Ilustračné foto pakorn/FreeDigitalPhotos.net

Spoločnosť Enel Green Power dokončila v Čile výstavbu veterného parku Talinay Poniente. Celková investícia do komplexu dosiahla 140 mil. USD.

Spoločnosť Enel Green Power, ktorá je súčasťou talianskej energetickej skupiny Enel, dokončila výstavbu svojho druhého veterného parku v Čile. Nový park Talinay Poniente pozostáva z 32 veterných turbín s celkovou inštalovanou kapacitou 61 megawattov (MW). Ročne je tak možné v parku vyprodukovať viac ako 160 gigawatthodín (GWh) elektriny. Informovala o tom vo štvrtok spoločnosť Enel Green Power.

Celková investícia do komplexu podľa údajov firmy dosiahla 140 mil. USD. V regióne Coquimbo už spoločnosť od roku 2013 prevádzkuje veterný park Talinay Oriente s inštalovaným výkonom 90 MW. Enel Green Power je stopercentná dcérska spoločnosť skupiny Enel, založená v roku 2008 po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Zameriava sa na rozvoj obnoviteľných zdrojov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 12. marca 2015 11:39

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...