Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veterné turbíny elektrárne vietor
Ilustračné foto pakorn/FreeDigitalPhotos.net
12. marca 2015 11:39 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Enel má nový veterný park v Južnej Amerike

Spoločnosť Enel Green Power dokončila v Čile výstavbu veterného parku Talinay Poniente. Celková investícia do komplexu dosiahla 140 mil. USD.

Spoločnosť Enel Green Power, ktorá je súčasťou talianskej energetickej skupiny Enel, dokončila výstavbu svojho druhého veterného parku v Čile. Nový park Talinay Poniente pozostáva z 32 veterných turbín s celkovou inštalovanou kapacitou 61 megawattov (MW). Ročne je tak možné v parku vyprodukovať viac ako 160 gigawatthodín (GWh) elektriny. Informovala o tom vo štvrtok spoločnosť Enel Green Power.

Celková investícia do komplexu podľa údajov firmy dosiahla 140 mil. USD. V regióne Coquimbo už spoločnosť od roku 2013 prevádzkuje veterný park Talinay Oriente s inštalovaným výkonom 90 MW. Enel Green Power je stopercentná dcérska spoločnosť skupiny Enel, založená v roku 2008 po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Zameriava sa na rozvoj obnoviteľných zdrojov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies