Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Enel
Ilustračné foto endesa.com
9. februára 2016 17:42 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Enel hospodáril podľa očakávaní

Talianska energetická skupina za minulý rok podľa predbežných výsledkov vykázala jadrový zisk bez zahrnutia vplyvov jednorazových transakcií v sume 15 mld. eur.

Talianska energetická spoločnou Enel splnila svoj plán v oblasti jadrového zisku za minulý rok, hoci klesol o 3,2 % v dôsledku nepriaznivého vývoja na devízovom trhu a nákladov na predčasné odchody do dôchodku. Enel v utorok informoval, že podľa predbežných výsledkov je jeho jadrový zisk bez zahrnutia vplyvov jednorazových transakcií v sume 15 mld. eur. Tento výsledok je v súlade s očakávaniami analytikov oslovených agentúrou Reuters aj s plánom spoločnosti.

Tržby Enelu v minulom roku boli v sume 75,7 mld. eur. Oproti predošlému roku mierne oslabili, a to o 0,1 %. Príčinou bol pokles predaja elektriny, ktorý však čiastočne vykompenzoval rast predaja plynu. Skupina Enel, ktorá je najväčšou talianskou energetickou firmou, zároveň uviedla, že jej dlh v závere decembra bol v sume 37,5 mld. eur, pričom v novembri ohlásila, že v závere roka plánuje mať dlh na úrovni 38 mld. eur.

Enel zároveň v utorok informoval, že firma Enel Green Power vyrábajúca elektrinu z obnoviteľných zdrojov, ktorá je súčasťou skupiny, podľa predbežných výsledkov vlani dosiahla zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v sume 1,8 mld. eur, čo bol medziročný pokles o 5,3 %. Tržby Enel Green Power za rok 2015 boli v sume 3 mld. eur, čiže sa medziročne nezmenili. Inštalovaná kapacita firmy sa minulom roku zvýšila o 1,5 GW.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame