Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OZE veterná slnečná energia solárny panel turbína
Ilustračné foto SITA/AP
7. augusta 2013 14:33 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Enel Green Power získal úver na projekty v Čile

Spoločnosť Enel Green Power pokračuje vo svojej expanzii za Atlantickým oceánom. Podľa aktuálnych informácií si zabezpečila financovanie ďalších projektov v Južnej Amerike, tentoraz v Čile. Jej dcérska firma Enel Latin America (Cile) Ltda sa totiž dohodla na pôžičke v objeme 100 mil. USD s čílskou bankou Banco de Credito e Inversiones. Táto suma má pokryť časť výdavkov spoločnosti na plánované investície v Čile v nasledujúcich rokoch.

Päťročný úver, ktorý bude vyplatený koncom roka 2013, nesie úrokové sadzby v súlade s trhovými štandardmi. Úver bude zabezpečený garanciami od materskej spoločnosti Enel Green Power. Informovala o tom spoločnosť na svojej internetovej stránke.

V predchádzajúcich týždňoch pritom Enel Green Power oznámil viacero podobných dohôd o financovaní projektov na americkom kontinente. Naposledy to bola dohoda v sume 260 mil. USD s JP Morgan na financovanie obrieho projektu veterných elektrární v americkom Kansase, predtým zase 100-miliónový úver od mexickej banky Banco Bilbao Vizcava Argentaria Bancomer na financovanie projektov v Mexiku.

Enel Green Power je stopercentná dcérska spoločnosť skupiny Enel, založená v roku 2008 po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Zameriava sa na rozvoj obnoviteľných zdrojov. Čistý inštalovaný výkon skupiny Enel Green Power Group predstavoval vyše osem tisíc megawattow. Firma v minulom roku vyrobila prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 25 terawatthodín elektrickej energie, čo je medziročne viac o takmer 12 %. Enel SpA vlastní 66 % akcií Slovenských elektrární.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame