Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OZE veterná elektráreň
Ilustračné foto SITA/AP
25. júna 2013 7:53 ElektrinaAktuality od vEnergetikeSITA

Enel Green Power získal úver na mexické investície

Spoločnosť Enel Green Power získala zdroje na podporu budovania obnoviteľných zdrojov energie v Mexiku. Ako informovala agentúra Reuters, najväčšia talianska spoločnosť zameraná na obnoviteľné zdroje podpísala v pondelok dohodu o úvere v hodnote 100 miliónov amerických dolárov s mexickou Banco Bilbao Vizcaya Argentaria Bancomer.

Úver má pomôcť financovaniu investícií v Mexiku. Enel Green Power, ktorý je kontrolovaný energetickým koncernom Enel, tak podľa Reuters presúva svoju pozornosť zo svojich doterajších hlavných trhov v Taliansku a Španielsku na rozvíjajúce sa trhy. Momentálne má spoločnosť v Mexiku zhruba 197 megawattov inštalovanej kapacity.

Enel Green Power je stopercentná dcérska spoločnosť skupiny Enel, založená v roku 2008 po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Zameriava sa na rozvoj obnoviteľných zdrojov. Čistý inštalovaný výkon skupiny Enel Green Power Group predstavoval vyše osem tisíc megawattow. Firma v minulom roku vyrobila prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 25 terawatthodín elektrickej energie, čo je medziročne viac o takmer 12 %.

V prvom štvrťroku tohto roka dosiahla Enel Green Power celkové tržby vo výške 724 miliónov eur, čo znamenalo medziročný nárast o 21 %. Ku koncu marca tohto roka vyrobila firma prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 7,4 terawatthodín elektrickej energie, čo predstavuje nárast o vyše 25 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame