Enel Green Power získal úver na mexické investície

25. júna 2013 7:53
Autor: vEnergetike.sk

Spoločnosť Enel Green Power získala zdroje na podporu budovania obnoviteľných zdrojov energie v Mexiku. Ako informovala agentúra Reuters, najväčšia talianska spoločnosť zameraná na obnoviteľné zdroje podpísala v pondelok dohodu o úvere v hodnote 100 miliónov amerických dolárov s mexickou Banco Bilbao Vizcaya Argentaria Bancomer.

OZE veterná elektráreň
Ilustračné foto SITA/AP

Úver má pomôcť financovaniu investícií v Mexiku. Enel Green Power, ktorý je kontrolovaný energetickým koncernom Enel, tak podľa Reuters presúva svoju pozornosť zo svojich doterajších hlavných trhov v Taliansku a Španielsku na rozvíjajúce sa trhy. Momentálne má spoločnosť v Mexiku zhruba 197 megawattov inštalovanej kapacity.

Enel Green Power je stopercentná dcérska spoločnosť skupiny Enel, založená v roku 2008 po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Zameriava sa na rozvoj obnoviteľných zdrojov. Čistý inštalovaný výkon skupiny Enel Green Power Group predstavoval vyše osem tisíc megawattow. Firma v minulom roku vyrobila prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 25 terawatthodín elektrickej energie, čo je medziročne viac o takmer 12 %.

V prvom štvrťroku tohto roka dosiahla Enel Green Power celkové tržby vo výške 724 miliónov eur, čo znamenalo medziročný nárast o 21 %. Ku koncu marca tohto roka vyrobila firma prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 7,4 terawatthodín elektrickej energie, čo predstavuje nárast o vyše 25 %.Čo si o tom myslíte?