Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
10. júla 2013 15:22 ElektrinaAktuality od vEnergetikeSITA

Enel Green Power získal peniaze na obrí veterný park v USA

Talianska spoločnosť Enel Green Power, ktorá je súčasťou energetického koncernu Enel, uzavrela dohodu o financovaní ďalšieho veľkého projektu na americkom kontinente. Po tom, čo koncom júna informovala o dohode na úvere v hodnote 100 miliónov amerických dolárov s mexickou bankou Banco Bilbao Vizcaya Argentaria Bancomer na financovanie projektov v oblasti obnoviteľných zdrojov v Mexiku, tentokrát získa milióny dolárov na svoj projekt v Spojených štátoch amerických.

Ako informovala spoločnosť Enel Green Power, konzorcium vedené bankou JP Morgan totiž tento týždeň odsúhlasilo poskytnutie 260 miliónov amerických dolárov na financovanie projektu veterných elektrární v americkom Kansase. Zdroje by mali byť Talianom a ich partnerom k dispozícii v štvrtom kvartáli tohto roka, po ktorom by mala byť podpísaná dohoda o daňovom zvýhodnení v rámci projektu s názvom Buffalo Dunes. Táto dohoda je súčasťou amerického právneho systému a alokuje daňové zvýhodnenie z výroby energie pomocou obnoviteľných zdrojov pre pasívnych investorov. Inštalovaný výkon tohto veterného parku je naplánovaný na 250 megawattov. To je pre porovnanie zhruba polovica výkonu jedného bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach.

Americká pobočka spoločnosti Enel Green Power pritom v projekte Buffalo Dunes vlastní 49-percentný podiel. Zvyšných 51 % drží EFS Buffalo Dunes, ktorý je pobočkou spoločnosti GE Capital. Enel Green Power však vlastní opciu na odkúpenie dodatočných 26 % v projekte od EFS Buffalo Dunes na základe špecifických podmienok v rokoch 2013 a 2014.

Enel Green Power je stopercentná dcérska spoločnosť skupiny Enel, založená v roku 2008 po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Zameriava sa na rozvoj obnoviteľných zdrojov. Čistý inštalovaný výkon skupiny Enel Green Power Group predstavoval osem tisíc megawattow. Firma v minulom roku vyrobila prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 25 terawatthodín elektrickej energie, čo je medziročne viac o takmer 12 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame