Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veterná turbína elektráreň vietor
Ilustračné foto SITA/AP
21. novembra 2013 14:01 ElektrinaAktuality od vEnergetikeSITA

Enel Green Power začal výstavbu veterného parku v Oklahome

Enel Green Power S.p.A. prostredníctvom svojej pobočky Enel Green Power North America, Inc., začal s výstavbou veterného parku Origin v okresoch Murray a Carter v americkej Oklahome. Nová elektráreň, ktorá bude mať celkovú inštalovanú kapacitu 150 megawattov, bude schopná generovať do 650 gigawatthodín elektriny ročne, čím sa predíde vypusteniu až 700 tis. ton emisií CO2 do ovzdušia, informuje spoločnosť Enel Green Power.

Veterný Park Origin, vlastnený spoločnosťou Origin Wind Energy LLC, dcérou Enel Green Power North America, Inc. by mal byť dostavaný a uvedený do prevádzky koncom roka 2014. Výstavba tejto veternej elektrárne si v súlade s rastovými cieľmi stanovenými v obchodnom pláne spoločnosti si vyžiada celkové investície približne 250 mil. USD a financovaná bude z vlastných zdrojov skupiny. Projekt spadá pod 20-ročnú dohodu na odkupovanie elektriny, ktorá bude vygenerovaná veternou elektrárňou. Projekt tiež spĺňa podmienky nevyhnutné pre daňové zvýhodnenie na podporu obnoviteľných zdrojov podľa americkej legislatívy.

Nový veterný park sa tak pridá k 150 megawattovej elektrárni v Rocky Ridge a 235 megawattovej elektrární v Chisholm View, ktoré už má spoločnosť Enel Green Power v Oklahome v prevádzke. V súčasnosti celková inštalovaná kapacita veterných zdrojov Enel Green Power v Severnej Amerike prevyšuje 1 265 megawattov.

Enel Green Power je stopercentná dcérska spoločnosť skupiny Enel, založená v roku 2008 po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Zameriava sa na rozvoj obnoviteľných zdrojov. Čistý inštalovaný výkon skupiny Enel Green Power Group predstavoval 8,7 tis. megawattow.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame