Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Enel Green Power vstupuje na indický trh

Veterná elektráreň turbína OZE
Veterná farma Alto Casillas s výkonom 30 megawattov. enelgreenpower.com

Talianska firma za 30 mil. eur kúpila majoritný podiel indickej spoločnosti BLP Energy, ktorá podniká vo výrobe elektriny s využitím veternej a solárnej energie.

Spoločnosť Enel Green Power (EGP), člen talianskej energetickej skupiny Enel, kúpila majoritný podiel indickej spoločnosti BLP Energy, ktorá je dcérou Bharat Light & Power Pvt Ltd podnikajúcou vo výrobe elektriny s využitím veternej a solárnej energie. Celková hodnota transakcie je 30 mil. eur. Enel Green Power, ktorá o tom informovala vo štvrtok, tak vstupuje na indický trh výroby energie z obnoviteľných zdrojov. Ide o prvý vstup skupiny do ázijsko-tichomorského regiónu.

V strategickom pláne pre roky 2015 až 2019 Enel Green Power ohlásila svoj zámer rozšíriť podnikanie v zahraničí prostredníctvom expanzie na nové trhy vrátane krajín ázijsko-tichomorského regiónu. V rámci týchto krajín je India v dobrom postavení na rýchly rozvoj výroby energie z obnoviteľných zdrojov vzhľadom na jej veľkú populáciu a ekonomický rast.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 24. septembra 2015 18:19

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...