Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veterné turbíny elektrárne vietor
Ilustračné foto pakorn/FreeDigitalPhotos.net
4. februára 2014 13:25 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Enel Green Power vlani s nárastom príjmov o 12 %

Firma vidí za nárastom príjmov vyššie tržby z predaja elektrickej energie, vrátane stimulov, ktoré vyplývajú z nárastu výroby v Taliansku a vo zvyšku Európy a Severnej Amerike.

Spoločnosť Enel Green Power dosiahla v minulom roku celkové príjmy v objeme 2,8 mld. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 12 %. Firma vidí za nárastom príjmov vyššie tržby z predaja elektrickej energie, vrátane stimulov, ktoré vyplývajú z nárastu výroby v Taliansku a vo zvyšku Európy a Severnej Amerike. Podnik v sledovanom období evidoval prevádzkový zisk (EBITDA) na úrovni 1,8 mld. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 12,5 %.

„Výsledky potvrdzujú úspešnú realizáciu strategických smerov, ktoré Enel Green Power prijala, a ktoré kombinujú rastúcu technologickú a geografickú diverzifikáciu so snahou o prevádzkovú dokonalosť,“ zhodnotil výsledky generálny riaditeľ spoločnosti Enel Green Power Francesco Starace. V minulom roku vyrobila firma prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 29,5 terawatthodín elektrickej energie. Inštalovaný výkon spoločnosti aktuálne predstavuje 8,9 gigawattov.

Enel Green Power je stopercentná dcérska spoločnosť skupiny Enel, založená v roku 2008 po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Zameriava sa na rozvoj obnoviteľných zdrojov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame