Enel Green Power v prvom polroku s nárastom zisku

31. júla 2014 11:00

Dcérska spoločnosť talianskej skupiny Enel dosiahla v prvom polroku tohto roka čistý zisk 293 miliónov eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje takmer 9-percentný nárast.

Veterné turbíny elektrárne vietor
Ilustračné foto pakorn/FreeDigitalPhotos.net

Energetická spoločnosť Enel Green Power dosiahla v prvom polroku tohto roka výnosy vo výške 1,4 mld. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 1,3 %. Firma v sledovanom období evidovala prevádzkový zisk (EBITDA) na úrovni 894 miliónov eur, čo je o vyše 7 % menej, ako v predchádzajúcom roku. Dcérska spoločnosť talianskej skupiny Enel dosiahla v prvom polroku tohto roka čistý zisk 293 miliónov eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje takmer 9-percentný nárast. Ku koncu júna tohto roka vyrobila firma prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 16,5 terawatthodiny elektrickej energie, čo predstavuje nárast o takmer 9 %.

„V prvom polroku Enel Green Power inštalovala novú kapacitu 400 megawattov. Vďaka geograficky a technologicky diverzifikovanému rastu vieme čeliť výzvam na našich kľúčových európskych trhoch. Výsledky, ktoré sme zaznamenali, potvrdzujú, že dokážeme splniť ciele, ktoré sme ohlásili na celý rok. To platí napriek celému radu kritických problémov, ktorým čelíme na rozvinutejších trhoch a ktoré mali v sledovanom období dopad na náš výkon,“ okomentoval dosiahnuté výsledky generálny riadite Enel Green Power Francesco Venturini.

Enel Green Power je stopercentná dcérska spoločnosť skupiny Enel, založená v roku 2008 po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Zameriava sa na rozvoj obnoviteľných zdrojov. Čistý inštalovaný výkon skupiny Enel Green Power Group predstavuje zhruba deväť tisíc megawattov V minulom roku vyrobila firma prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 29,5 terawatthodiny elektrickej energie.Čo si o tom myslíte?