Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veterná elektráreň turbína OZE
Veterná farma Alto Casillas s výkonom 30 megawattov. enelgreenpower.com
7. novembra 2013 11:43 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Enel Green Power s nárastom výnosov o 18 %

Spoločnosť Enel Green Power dosiahla ku koncu septembra tohto roka výnosy vo výške 2 mld. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o vyše 18 %. Firma v sledovanom období evidovala prevádzkový zisk (EBITDA) na úrovni 1,3 mld. eur, čo je medziročne viac o 17 %. Počas prvých deviatich mesiacov tohto roka vyrobila firma prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 21,8 terawatthodiny elektrickej energie, čo predstavuje nárast o takmer 20 %.

„Sme veľmi spokojní s výsledkami dosiahnutými za prvých deväť mesiacov. Tieto výsledky, ktoré sú všetky rastúce, potvrdzujú platnosť našej stratégie usilovať sa vždy o excelentnosť v prevádzke našich elektrární a o diverzifikáciu geografického a technologického rozvoja. To bolo tiež zdôraznené našim nedávnym dôležitým úspechom v Južnej Afrike,“ okomentoval dosiahnuté výsledky generálny riaditeľ spoločnosti Enel Green Power Francesco Starace.

Enel Green Power je stopercentná dcérska spoločnosť skupiny Enel, založená v roku 2008 po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Zameriava sa na rozvoj obnoviteľných zdrojov. Čistý inštalovaný výkon skupiny Enel Green Power Group predstavoval vyše osemtisíc megawattow. Firma v minulom roku vyrobila prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 25 terawatthodín elektrickej energie, čo je medziročne viac o takmer 12 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame