Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OZE veterná elektráreň
Ilustračné foto SITA/AP
6. marca 2014 14:19 ElektrinaAktuality od SITASITA

Enel Green Power postavil nový veterný park v Brazílii

Spoločnosť Enel Green Power dokončila výstavbu druhého z troch veterných parkov v rámci brazílskeho komplexu Cristal. Celková investícia do tohto komplexu pritom predstavuje 165 mil. eur.

Spoločnosť Enel Green Power, ktorá je súčasťou talianskej energetickej skupiny Enel, dokončila výstavbu svojho druhého veterného parku v brazílskom komplexe Cristal, nachádzajúcom sa pri meste Morro do Chapéu v provincii Bahia. Nový park pozostáva z trinástich 2,3 megawattových turbín s celkovou inštalovanou kapacitou 30 megawattov. Ročne je tak možné v parku vyprodukovať 145 miliónov kilowatthodín elektriny.

Komplex za desiatky miliónov

V komplexe Cristal by mala vyrásť aj tretia veterná elektráreň spoločnosti Enel Green Power. Po dokončení tohto projektu by mala byť v komplexe uvedených troch veterných parkov celková inštalovaná kapacita na úrovni 90 megawattov s predpokladanou produkciou vyše 400 miliónov kilowatthodín elektriny za rok. Celková investície do komplexu uvedených troch veterných parkov by mala dosiahnuť zhruba 165 mil. eur.

Elektrina hlavne z obnoviteľných zdrojov

Enel Green Power tak posilňuje svoje postavenie na trhu s obnoviteľnými zdrojmi v Brazílii, ktorá patrí medzi svetových lídrov na poli využívania zelenej energie. V krajine je vyše 98 tisíc megawattov inštalovanej kapacity z obnoviteľných zdrojov, čo predstavuje až zhruba 85 % celkovej inštalovanej kapacity v Brazílii.

Úspešný rok

Spoločnosť Enel Green Power dosiahla v minulom roku celkové príjmy v objeme 2,8 mld. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 12 %. Firma vidí za nárastom príjmov vyššie tržby z predaja elektrickej energie, vrátane stimulov, ktoré vyplývajú z nárastu výroby v Taliansku a vo zvyšku Európy a Severnej Amerike. Podnik v sledovanom období evidoval prevádzkový zisk (EBITDA) na úrovni 1,8 mld. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 12,5 %.

Enel Green Power je stopercentná dcérska spoločnosť skupiny Enel, založená v roku 2008 po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Zameriava sa na rozvoj obnoviteľných zdrojov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame