Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. apríla 2013 0:00 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Enel Green Power plánuje zisk EBITDA na úrovni 1,8 mld. €

Spoločnosť Enel Green Power plánuje v tomto roku dosiahnuť zisk EBITDA na úrovni 1,8 mld. eur. Ako informovala spoločnosť, o dva roky neskôr by sa mal tento zisk zvýšiť na 2,4 mld. eur a v roku 2017 by sa mal zisk EBITDA pohybovať už na úrovni 2,5 až 2,7 mld. eur. Aj napriek súčasnej nepriaznivej situácii na trhu chce firma Enel Green Power preinvestovať do roku 2017 celkovo 6,1 mld. eur. O štyri roky by mala spoločnosť podľa plánov disponovať s inštalovaným výkonom v objeme 12,4 gigawattov, čo by predstavovalo nárast o 4,4 gigawattov. Firma sa chce zamerať na rozvíjajúce trhy.

Enel Green Power je stopercentná dcérska spoločnosť skupiny Enel, založená v roku 2008 po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Zameriava sa na rozvoj obnoviteľných zdrojov. Čistý inštalovaný výkon skupiny Enel Green Power Group predstavoval osem tisíc megawattow. Firma v minulom roku vyrobila prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 25 terawatthodín elektrickej energie, čo je medziročne viac o takmer 12 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame