Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto enel.it
30. decembra 2014 15:16 ElektrinaAktuality od SITASITA

Enel Green Power dokončil v Čile fotovoltické elektrárne

Talianska firma v Čile dokončila dve nové fotovoltické elektrárne a zväčšila kapacitu tretej. Vyžiadalo si ti investície v sume približne 240 mil. USD.

Talianska energetická spoločnosť Enel Green Power dokončila dve nové fotovoltické elektrárne v Čile a zároveň o 4 megawatty (MW) zvýšila kapacitu čílskej fotovoltickej elektrárne Diego de Almagro. Firma vo vyhlásení uviedla, že tento solárny park s celkovou inštalovanou kapacitou 136 MW si vyžiadal investície v sume približne 240 mil. USD.

Elektráreň Lalackama s inštalovanou kapacitou 60 MW je najväčšou fotovoltickou elektrárňou firmy Enel Green Power. Je schopná vyrobiť 160 gigawatthodín (GWh) elektriny ročne. Elektráreň Chańares má inštalovanú kapacitu 40 MW a môže vyrobiť 94 GWh elektriny ročne. Zväčšenie kapacity elektrárne Diego de Almagro znamená, že teraz je jej celková inštalovaná kapacita 36 MW a dokáže ročne vyrábať 80 GWh elektriny.

Enel Green Power je stopercentná dcérska spoločnosť skupiny Enel, založená v roku 2008 po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Zameriava sa na rozvoj obnoviteľných zdrojov. Do skupiny Enel patrí aj spoločnosť Slovenské elektrárne. Enel SpA v nich vlastní 66 % akcií. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Prevádzkujú 5 737 megawattov inštalovaného výkonu. Sú prevádzkovateľom dvoch jadrových elektrární, dvoch tepelných elektrární a 34 vodných elektrární. V súčasnosti sa Enel snaží svoj podiel v Slovenských elektrárňach predať.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies