Enel Green Power dokončil v Čile fotovoltické elektrárne

30. decembra 2014 15:16
Autor: SITA

Talianska firma v Čile dokončila dve nové fotovoltické elektrárne a zväčšila kapacitu tretej. Vyžiadalo si ti investície v sume približne 240 mil. USD.

Ilustračné foto
Ilustračné foto enel.it

Talianska energetická spoločnosť Enel Green Power dokončila dve nové fotovoltické elektrárne v Čile a zároveň o 4 megawatty (MW) zvýšila kapacitu čílskej fotovoltickej elektrárne Diego de Almagro. Firma vo vyhlásení uviedla, že tento solárny park s celkovou inštalovanou kapacitou 136 MW si vyžiadal investície v sume približne 240 mil. USD.

Elektráreň Lalackama s inštalovanou kapacitou 60 MW je najväčšou fotovoltickou elektrárňou firmy Enel Green Power. Je schopná vyrobiť 160 gigawatthodín (GWh) elektriny ročne. Elektráreň Chańares má inštalovanú kapacitu 40 MW a môže vyrobiť 94 GWh elektriny ročne. Zväčšenie kapacity elektrárne Diego de Almagro znamená, že teraz je jej celková inštalovaná kapacita 36 MW a dokáže ročne vyrábať 80 GWh elektriny.

Enel Green Power je stopercentná dcérska spoločnosť skupiny Enel, založená v roku 2008 po akvizícii španielskej energetickej skupiny Endesa. Zameriava sa na rozvoj obnoviteľných zdrojov. Do skupiny Enel patrí aj spoločnosť Slovenské elektrárne. Enel SpA v nich vlastní 66 % akcií. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Prevádzkujú 5 737 megawattov inštalovaného výkonu. Sú prevádzkovateľom dvoch jadrových elektrární, dvoch tepelných elektrární a 34 vodných elektrární. V súčasnosti sa Enel snaží svoj podiel v Slovenských elektrárňach predať.Čo si o tom myslíte?