Enel Green Power chce preinvestovať 9,6 miliárd eur

7. mája 2015 16:09

Z tejto čiastky má 8,8 mld. eur smerovať do podpory rastu na kľúčových zahraničných trhoch, akými sú Brazília, Čile a Mexiko.

Slnečná energia solárny panel OZE
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

Spoločnosť Enel Green Power (EGP), ktorá je členom talianskej energetickej skupiny Enel, plánuje počas najbližších piatich rokov preinvestovať 9,6 mld. eur. Z tejto čiastky má 8,8 mld. eur smerovať do podpory rastu na kľúčových zahraničných trhoch, akými sú Brazília, Čile a Mexiko. Spoločnosť o tom informovala vo štvrtok. Prevádzkový zisk EBITDA má tento rok klesnúť na zhruba 1,8 mld. eur z úrovne 1,9 mld. eur v roku 2014. V prvom kvartáli tohto roka zisk EBITDA vzrástol medziročne o 11,4 % na 536 mil. eur.

Do skupiny Enel patrí aj spoločnosť Slovenské elektrárne. Enel SpA v nich vlastní 66 % akcií. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Prevádzkujú 5 737 megawattov inštalovaného výkonu. Sú prevádzkovateľom dvoch jadrových elektrární, dvoch tepelných elektrární a 34 vodných elektrární. V súčasnosti sa Enel snaží svoj podiel v Slovenských elektrárňach predať.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?