Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnečná energia solárny panel OZE
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
7. mája 2015 16:09 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Enel Green Power chce preinvestovať 9,6 miliárd eur

Z tejto čiastky má 8,8 mld. eur smerovať do podpory rastu na kľúčových zahraničných trhoch, akými sú Brazília, Čile a Mexiko.

Spoločnosť Enel Green Power (EGP), ktorá je členom talianskej energetickej skupiny Enel, plánuje počas najbližších piatich rokov preinvestovať 9,6 mld. eur. Z tejto čiastky má 8,8 mld. eur smerovať do podpory rastu na kľúčových zahraničných trhoch, akými sú Brazília, Čile a Mexiko. Spoločnosť o tom informovala vo štvrtok. Prevádzkový zisk EBITDA má tento rok klesnúť na zhruba 1,8 mld. eur z úrovne 1,9 mld. eur v roku 2014. V prvom kvartáli tohto roka zisk EBITDA vzrástol medziročne o 11,4 % na 536 mil. eur.

Do skupiny Enel patrí aj spoločnosť Slovenské elektrárne. Enel SpA v nich vlastní 66 % akcií. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Prevádzkujú 5 737 megawattov inštalovaného výkonu. Sú prevádzkovateľom dvoch jadrových elektrární, dvoch tepelných elektrární a 34 vodných elektrární. V súčasnosti sa Enel snaží svoj podiel v Slovenských elektrárňach predať.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame