Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Šéf spoločnosti Enel Fulvio Conti.
Zisk spoločnosti Enel za prvý polrok mierne klesol, plány na tento rok však firma nemení. Na snímke šéf Enelu Fulvio Conti. SITA
27. septembra 2013 17:16 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Enel chce zefektívniť činnosť Slovenských elektrární

Najväčšia talianska energetická skupina Enel pracuje na zefektívnení firmy Slovenské elektrárne. Povedal to v piatok šéf talianskej spoločnosti Fulvio Conti. Zároveň odmietol komentovať dohady, či Enel plánuje predať svoj 66-percentný podiel v slovenskej firme. Niektorí bankári a analytici totiž vyslovili špekulácie o tom, že Enel by mohol predať svoj podiel v slovenskej energetickej firme v rámci plánu na predaj majetku v celkovej hodnote 6 mld. eur do konca roka 2014. Enel sa snaží zredukovať svoje dlhy a podporiť svoj rating v investičnom pásme.

Conti zároveň informoval, že Enel neplánuje predať svoj 56,4-percentný podiel v ruskom producentovi elektrickej energie OGK-5. Dodal tiež, že jeho firma nerokuje s ruským Gazpromom o predaji majetku v oblasti výroby elektriny v Taliansku.

Enel SpA vlastní 66 % akcií Slovenských elektrární. Fond národného majetku SR kontroluje 34-percentný podiel. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies