Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Mochovce
Pohľad na areál Atómovej elektrárne Mochovce SITA
4. septembra 2015 15:18 ElektrinaAktuality od vEnergetikeSITA

Enel chce do konca roka predať zhruba 30 % akcií elektrární

Šéf Enelu Francesco Starace potvrdil, že druhú polovicu 66-percentného podielu Slovenských elektrární predajú po dostavbe tretieho a štvrtého Atómovej elektrárne Mochovce.

Talianska energetická spoločnosť Enel očakáva, že do konca roku predá približne polovicu svojho podielu v Slovenských elektrárňach (SE) firme EPH. Enel vlastní v SE 66 %. Predaj sa uskutoční v dvoch fázach. V piatok o tom informoval šéf Enelu Francesco Starace. Enel oznámil exkluzivitu rokovaní s EPH na konci augusta. Záväznú dohodu by mohli podpísať v nasledujúcich týždňoch. „Rokujeme o detailoch predaja, ktorý sa uskutoční v dvoch fázach. Očakávame, že dokončíme prvý krok do konca roku 2015,“ povedal Starace. „Predaj akcií v prvom kroku bude vo výške od 30 % do 33 %, povedzme okolo 30 %,“ dodal.

Zvyšné akcie až po dostavbe

Starace zároveň doplnil, že zvyšné akcie Enel predá po dostavbe dvoch nových reaktorov v atómovej elektrárni v Mochovciach. Podľa ostatných vyjadrení by mali elektrárne dokončiť dostavbu tretieho mochoveckého bloku koncom roka 2016 a štvrtého následne v roku 2017.

Vlastníkmi Slovenských elektrární sú Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré kontroluje 34-percentný podiel a talianska spoločnosť Enel SpA, ktorá má 66 % akcií. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Prevádzkujú viac ako päťtisíc megawattov inštalovaného výkonu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies