Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto enel.it
8. apríla 2014 13:59 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Enel bude spolupracovať s čínskym distribútorom elektriny

S čínskou spoločnosťou State Grid Corporation of China bude talianska firma spolupracovať pri vývoji technológii inteligentných sieti a využívaní obnoviteľných zdrojov energie.

Talianska energetická spoločnosť Enel podpísala s čínskym distribútorom elektriny, spoločnosťou State Grid Corporation of China, dohodu o spolupráci pri vývoji technológií inteligentných sieti a využívaní obnoviteľných zdrojov energie v Číne, ktorá je najväčším svetovým trhom s energiou. Rastúce znečisťovanie ovzdušia v Číne podnecuje krajinu k tomu, aby výrobu elektriny diverzifikovala, a aby ako palivo okrem uhlia používala aj plyn a obnoviteľné zdroje. Memorandum o porozumení medzi firmami Enel a State Grid Corporation of China, ktorá je najväčším distribútorom elektriny na svete, si stanovilo za úlohu riešiť tieto otázky, konštatuje sa vo vyhlásení.

„Dnešná dohoda znamená začiatok dôležitého partnerstva, pričom oceňuje potenciálny prínos Enelu prostredníctvom jeho technológií a skúseností,“ uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ talianskej firmy Fulvio Conti. Rastúca čínska ekonomika podľa medzinárodnej agentúry pre energetiku (IEA) smeruje k tomu, že do roku 2035 sa bude podieľať na globálnom dopyte po elektrine 31 percentami.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies