Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Elektráreň Stillwater v Nevade enelgreenpower.com
6. apríla 2014 13:49 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Enel buda mať v Nevade hybridnú elektráreň

Spoločnosť Enel Green Power začala s výstavbou solárnej termodynamickej elektrárne, ktorá bude pripojená k už fungujúcej geotermálnej elektrárni Stillwater.

Spoločnosť Enel Green Power začala v americkom štáte Nevada s výstavbou solárnej termodynamickej elektrárne za 15 miliónov amerických dolárov. Elektráreň s výkonom 17 megawattov bude v prevádzke súbežne s existujúcou geotermálnou elektrárňou Stillwater, ku ktorej je pričlenené fotovoltické zariadenie. „Ide o prvú hybridnú elektráreň na svete, ktorá bude schopná kombinovať geotermálnu energiu s dennou špičkovou výrobou pomocou solárnej termodynamiky,“ informovala spoločnosť.

Solárna termodynamická elektráreň začne s komerčnou výrobou koncom tohto roka. Ročne vyrobí približne 3 milióny kilowatthodín elektriny. Firma plánuje spojiť túto solárnu elektráreň s geotermálnou elektrárňou Stillwater. „Vďaka inovatívnej technológii, ktorá umožní využitie slnečného tepla na zvýšenie teploty geotermálnej kvapaliny vyťaženej z vrtov, bude možné zlepšiť výkon cyklu a zvýšiť jeho elektrický výkon,“ dodala spoločnosť.

Enel Green Power je spoločnosť skupiny Enel, ktorá sa venuje vývoju a riadeniu obnoviteľných zdrojov energie na medzinárodnej úrovni. Svoje prevádzky má v Európe a v Severnej a Južnej Amerike. V roku 2013 spoločnosť vyrobila viac ako 29 miliárd kilowatthodín elektriny z vody, slnka, vetra a zemského tepla. Spoločnosť má inštalovaný výkon viac ako 8 900 megawattov. V súčasnosti má spoločnosť približne 750 závodov pôsobiacich v 16 krajinách Európy a Južnej aj Severnej Ameriky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies