Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Enel buda mať v Nevade hybridnú elektráreň

Ilustračné foto
Elektráreň Stillwater v Nevade enelgreenpower.com

Spoločnosť Enel Green Power začala s výstavbou solárnej termodynamickej elektrárne, ktorá bude pripojená k už fungujúcej geotermálnej elektrárni Stillwater.

Spoločnosť Enel Green Power začala v americkom štáte Nevada s výstavbou solárnej termodynamickej elektrárne za 15 miliónov amerických dolárov. Elektráreň s výkonom 17 megawattov bude v prevádzke súbežne s existujúcou geotermálnou elektrárňou Stillwater, ku ktorej je pričlenené fotovoltické zariadenie. „Ide o prvú hybridnú elektráreň na svete, ktorá bude schopná kombinovať geotermálnu energiu s dennou špičkovou výrobou pomocou solárnej termodynamiky,“ informovala spoločnosť.

Solárna termodynamická elektráreň začne s komerčnou výrobou koncom tohto roka. Ročne vyrobí približne 3 milióny kilowatthodín elektriny. Firma plánuje spojiť túto solárnu elektráreň s geotermálnou elektrárňou Stillwater. „Vďaka inovatívnej technológii, ktorá umožní využitie slnečného tepla na zvýšenie teploty geotermálnej kvapaliny vyťaženej z vrtov, bude možné zlepšiť výkon cyklu a zvýšiť jeho elektrický výkon,“ dodala spoločnosť.

Enel Green Power je spoločnosť skupiny Enel, ktorá sa venuje vývoju a riadeniu obnoviteľných zdrojov energie na medzinárodnej úrovni. Svoje prevádzky má v Európe a v Severnej a Južnej Amerike. V roku 2013 spoločnosť vyrobila viac ako 29 miliárd kilowatthodín elektriny z vody, slnka, vetra a zemského tepla. Spoločnosť má inštalovaný výkon viac ako 8 900 megawattov. V súčasnosti má spoločnosť približne 750 závodov pôsobiacich v 16 krajinách Európy a Južnej aj Severnej Ameriky.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 6. apríla 2014 13:49

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...