Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze
Ilustračné foto David Castillo Dominici/freedigitalphoto
17. marca 2015 10:34 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

EnBW za minulý rok vykázala čistú stratu 451 mil. eur

Tretia najväčšia nemecká energetická firma v minulom roku evidovala pokles zisku pred úrokmi, zdanením a odpismi o 2,6 % na 2,17 mld. eur.

Firma EnBW, ktorá je treťou najväčšou nemeckou energetickou spoločnosťou, za minulý rok vykázala čistú stratu 451 mil. eur. V snahe o zníženie svojich dlhov spoločnosť ohlásila program predaja majetku v hodnote 2,7 mld. eur vrátane predaja jej 22,5-percentného podielu v nemeckej energetickej firme MVV a 32,5-percentného podielu v rakúskej EVN AG.

EnBW, ktorá 5,5 mil. zákazníkom dodáva elektrinu, plyn, vodu a služby súvisiace s energetikou, očakáva, že terajšia kríza v energetickom odvetví v tomto roku zníži jej prevádzkový zisk až o 5 %. Skupina uviedla, že jej zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v tomto roku bude stagnovať alebo oslabí v rozsahu až do 5 % po tom, ako v roku 2014 klesol o 2,6 % na sumu 2,17 mld. eur.

Aj väčšie nemecké energetické firmy E.ON a RWE minulý týždeň zverejnili pesimistické prognózy pre rok 2015. Obe očakávajú, že ich zisky oslabia vzhľadom na nízke veľkoobchodné ceny elektriny, ktoré spôsobujú straty mnohým elektrárňam využívajúcim ako palivo uhlie a plyn.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies