Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ENI
Ilustračné foto. Zdroj: eni.com
11. júla 2014 12:34 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

EnBW kupuje podiel firmy ENI v ich spoločnom podniku

Nemecká energetická firma od talianskeho partnera odkúpi 50-percentný podiel v spoločnom podniku zaoberajúcom sa distribúciou plynu.

Nemecká energetická spoločnosť EnBW oznámila, že kúpi 50-percentný podiel, ktorý vlastní talianska firma Eni v ich spoločnom podniku zaoberajúcom sa distribúciou plynu. EnBW tak získa plné vlastníctvo aktíva, od ktorého očakáva, že bude produkovať stabilné výnosy v nadchádzajúcich rokoch. Firma EnBW zároveň v piatok uviedla, že obe strany sa dohodli, že nebudú zverejňovať kúpnu cenu. Zdroje oboznámené s problematikou pre Reuters už vo štvrtok večer uviedli, že EnBW a Eni sa dohodli na transakcii s tým, že hodnota podielu je vyše 150 mil. eur.

„EnBW realizuje svoju stratégiu prostredníctvom výrazného rozšírenia svojej pozície v oblasti dodávok a prepravy plynu a má v úmysle ďalej rásť,“ konštatoval vo vyhlásení generálny riaditeľ EnBW Frank Mastiaux. Za situácie, keď sú na akciových trhoch turbulencie a úrokové sadzby sú nízke, sa energetické firmy snažia kupovať bezpečnejšie aktíva, ako sú distribučné siete elektriny a plynu.

EnBW kúpi 50 % podiel, ktorý ešte nevlastní v podniku EnBW Eni Verwaltungsgesellschaft mbH založenom v roku 2002. Ide o spoločný podnik, ktorý tvorí plynárenská sieť Terranets BW GmbH a dodávateľ plynu Gasversorgung Sueddeutschland (GVS). Terranets, ktorý prevádzkuje dvetisíckilometrový systém plynovodov v Bádensku-Württembersku, a GVS vlani spoločne dosiahli tržby v sume 1,7 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame