EnBW chce od Siemensu 71 turbín pre veterný park

22. februára 2016 16:44
Autor: SITA

Energetická firma EnBW uviedla, že už rokuje s investormi o predaji do 49,9 % v tomto 497 megawattovom projekte.

Veterná energia turbíny
Ilustračné foto. scotland.gov.uk

Spoločnosť EnBW, ktorá je treťou najväčšou nemeckou energetickou firmou, podpísala s priemyselným konglomerátom Siemens kontrakt o dodávke a inštalácii 71 turbín pre plánovaný veterný park Hohe See v Severnom mori. EnBW uviedla, že už rokuje s investormi o predaji do 49,9 % v tomto 497 megawattovom (MW) projekte. EnBW zároveň plánuje do konca roka urobiť konečné rozhodnutie o tejto investícii.

Podiel obnoviteľných zdrojov by sa mal zdvojnásobiť

Hohe See by bol doteraz najväčším veterným parkom firmy EnBW a odhaduje sa, že jeho výstavba bude stáť viac ako 2 mld. eur. Spoločnosť dúfa, že podiel produkcie energie z obnoviteľných zdrojov do roku 2020 stúpne na 40 % jej celkovej výroby z úrovne 19 %, na ktorej bol v roku 2012. EnBW zatiaľ vybudovala dva veterné parky v mori, a to Baltic I a II, ktorých spoločná kapacita je 336 MW.

Firma Siemens pôsobí aj na slovenskom trhu. Skupinu Siemens na Slovensku tvoria firmy Siemens, s. r. o., Siemens Program and System Engineering, s. r. o., Siprin, s. r. o., SAT Systémy automatizačnej techniky, spol. s r. o. a OEZ Slovakia, spol. s r. o.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?