Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn ceny
Ilustračné foto SITA
6. mája 2013 0:00 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Elgas vlani s nárastom dodávok plynu aj elektriny

Spoločnosť Elgas v minulom roku dodala svojim zákazníkom zhruba 1 600 gigawatthodín zemného plynu. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 60 %. Alternatívny dodávateľ energií vlani taktiež dodal svojim odberateľom 294 gigawatthodín elektrickej energie, čo predstavuje medziročný nárast o 210 %. „Potvrdzuje to správnosť našej stratégie, súčasťou ktorej bola napríklad aj integrovaná dodávka elektriny a plynu, ktorú sme ponúkli ako prví na slovenskom trhu,“ ohodnotil uplynulý rok obchodný riaditeľ spoločnosti Elgas Roman Lipnička.

V tomto roku plánuje spoločnosť dodať viac ako dvetisíc gigawatthodín zemného plynu. Podľa Lipničku očakáva podnik v tomto roku rast nielen dodávok plynu, ale aj elektriny, a to na úroveň 500 gigawatthodín. „Medzi klientov totiž pribudli ďalší veľkí odberatelia, napríklad súkromní výrobcovia tepla na Slovensku, ako aj veľké priemyselné podniky. Rastúci záujem pociťujeme aj v segmente menších odberateľov,“ dodal Lipnička. Elgas plánuje v roku 2020 svojim zákazníkom dodávať päť terawatthodín zemného plynu.

Elgas je členom skupiny Grafobal Group Energy. GGE patrí na Slovensku medzi významných hráčov v oblasti výroby a predaja elektriny, dodávky tepla, a pri predaji plynu. Na Slovensku prevádzkuje viaceré výrobné zdroje, napríklad v Považskej Bystrici, Dunajskej Strede, či Snine. Prostredníctvom dcérskych spoločnosti prevádzkuje tepelné hospodárstva v Považskej Bystrici, Dunajskej Strede, Snine, Želiezovciach, či Devínskej Novej Vsi. GGE zároveň pripravuje viaceré projekty v oblasti energetiky aj v zahraničných krajinách, ako je Srbsko, Česká republika, Maďarsko či Poľsko.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame