Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Elgas vlani s nárastom dodávok plynu aj elektriny

Plyn ceny
Ilustračné foto SITA

Spoločnosť Elgas v minulom roku dodala svojim zákazníkom zhruba 1 600 gigawatthodín zemného plynu. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 60 %. Alternatívny dodávateľ energií vlani taktiež dodal svojim odberateľom 294 gigawatthodín elektrickej energie, čo predstavuje medziročný nárast o 210 %. „Potvrdzuje to správnosť našej stratégie, súčasťou ktorej bola napríklad aj integrovaná dodávka elektriny a plynu, ktorú sme ponúkli ako prví na slovenskom trhu,“ ohodnotil uplynulý rok obchodný riaditeľ spoločnosti Elgas Roman Lipnička.

V tomto roku plánuje spoločnosť dodať viac ako dvetisíc gigawatthodín zemného plynu. Podľa Lipničku očakáva podnik v tomto roku rast nielen dodávok plynu, ale aj elektriny, a to na úroveň 500 gigawatthodín. „Medzi klientov totiž pribudli ďalší veľkí odberatelia, napríklad súkromní výrobcovia tepla na Slovensku, ako aj veľké priemyselné podniky. Rastúci záujem pociťujeme aj v segmente menších odberateľov,“ dodal Lipnička. Elgas plánuje v roku 2020 svojim zákazníkom dodávať päť terawatthodín zemného plynu.

Elgas je členom skupiny Grafobal Group Energy. GGE patrí na Slovensku medzi významných hráčov v oblasti výroby a predaja elektriny, dodávky tepla, a pri predaji plynu. Na Slovensku prevádzkuje viaceré výrobné zdroje, napríklad v Považskej Bystrici, Dunajskej Strede, či Snine. Prostredníctvom dcérskych spoločnosti prevádzkuje tepelné hospodárstva v Považskej Bystrici, Dunajskej Strede, Snine, Želiezovciach, či Devínskej Novej Vsi. GGE zároveň pripravuje viaceré projekty v oblasti energetiky aj v zahraničných krajinách, ako je Srbsko, Česká republika, Maďarsko či Poľsko.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...