Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Elektrárne vymenili vo štvrtom bohunickom bloku jadrové palivo a vykonali tesnostné skúšky

Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice V1
Jadrová elektráreň V1 Jaslovské Bohunice javys.sk

Slovenské elektrárne ukončili generálnu odstávku štvrtého jadrového bloku Atómovej elektrárne Bohunice V2. V rámci nej vymenili elektrárne pätinu jadrového paliva v reaktore. „Pred uvedením bloku do prevádzky sme úspešne vykonali lokálne tesnostné skúšky hermetickej zóny, takzvaného kontejnmentu, a pevnostné tlakové skúšky primárneho okruhu,“ informovali Slovenské elektrárne.

V pondelok začne slovenský dominantný výrobca elektriny podobnú generálnu odstávku aj na treťom bloku Atómovej elektrárne Bohunice. „Plán odstávok slovenských jadrových elektrární na tento rok ukončí jesenná odstávka druhého bloku Atómovej elektrárne Mochovce,“ konštatovali elektrárne.

Atómové elektrárne Bohunice V2 sa nachádzajú na západnom Slovensku, neďaleko mesta Trnava. Elektrická energia sa tu vyrába v dvoch blokoch s tlakovodnými reaktormi, ktoré boli k energetickej sieti postupne pripojené v rokoch 1984 a 1985. Od roku 2000 na blokoch V2 prebiehal program modernizácie v celkovej hodnote 500 mil. eur, ktorý bol v roku 2010 ukončený zvýšením výkonu na 506 megawattov na každom bloku.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 11. júna 2017 12:24Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...