Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice SE
Jadrová elektráreň v Jaslovských Bohuniciach www.javys.sk
15. júla 2015 14:05 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Elektrárne ukončili generálnu odstávku tretieho bloku V2

Z tretieho bloku atómovej elektrárne V2 v Jaslovských Bohuniciach bolo počas odstávky vyvezené palivo a skontrolovaná tlaková nádoba reaktora.

Slovenské elektrárne ukončili v stredu generálnu odstávku tretieho bloku atómovej elektrárne V2 v Jaslovských Bohuniciach. Rozšírená odstávka bola treťou v tohtoročnom pláne generálnych odstávok v slovenských atómových elektrárňach. „Odstávky a opravy sú štandardnou súčasťou životného cyklu každej elektrárne a uskutočňujú sa ako dlhodobo plánovaný proces,“ spresňuje hovorkyňa elektrární Jana Burdová.

Skontrolovali tlakovú nádobu

V rámci rozšírenej generálnej odstávky tretieho bloku v bohunickej elektrárni V2 bolo podľa nej vyvezené palivo a uskutočnila sa kontrola tlakovej nádoby reaktora zvonka i zvnútra, ktorá sa vykonáva raz za 8 rokov. Následne bolo palivo s čiastočnou výmenou zavezené späť do reaktora a vykonala sa štandardná údržba. „Všetky aktivity boli realizované v súlade s najprísnejšími bezpečnostnými požiadavkami. Po čiastočnej výmene paliva reaktora a dokončení prác bola vykonaná pevnostná tlaková skúška, ktorá preukázala tesnosť primárneho okruhu a pripravenosť na prevádzku,“ dodáva Burdová.

Spoločnosť Slovenské elektrárne je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel so 66-percentným podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky. Na kúpu slovenského výrobcu elektriny vynaložil Enel pred deviatimi rokmi necelých 840 miliónov eur. Spoločnosť Slovenské elektrárne disponuje vyše päť tisíc megawattmi inštalovaného výkonu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame