Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bohunice elektráreň atómová SE
Atómová elektráreň Bohunice seas.sk
20. júna 2018 15:16 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Elektrárne ukončili generálku štvrtého bloku v Bohuniciach

V nedeľu začnú Slovenské elektrárne s generálnou odstávkou tretieho bloku Atómovej elektrárne Bohunice V2.

Slovenské elektrárne (SE) po šiestich týždňoch ukončili rozšírenú odstávku štvrtého bloku Atómových elektrární Bohunice V2. Oproti bežným odstávkam táto trvala dvakrát dlhšie. Dôvodom boli plánované opravy. „Tak náročnú, komplexnú opravu heterogénneho zvaru na parogenerátore sme realizovali prvý raz od uvedenia elektrárne do prevádzky,“ povedal riaditeľ Atómových elektrární Bohunice V2 Martin Mráz. Práce prebiehali popri štandardnej výmene jadrového paliva a bežnej údržbe.

Na konci tohto týždňa začnú Slovenské elektrárne s generálnou odstávkou tretieho bloku Atómovej elektrárne Bohunice V2. Naplánovaná je na necelé tri týždne. „Paralelne s výmenou časti jadrového paliva prebehne preventívna údržba na jednom z troch redundantných systémov, ako aj dve desiatky rôznych investičných projektov a projektových zmien,“ dodal Mráz. Do odstávky sa zapojí vyše 800 pracovníkov z Atómovej elektrárne Bohunice, ktorým budú pomáhať kolegovia z Mochoviec a niekoľko stoviek zamestnancov dodávateľských firiem.

Atómové elektrárne Bohunice V2 sa nachádzajú na západnom Slovensku, neďaleko mesta Trnava. Elektrická energia sa tu vyrába v dvoch blokoch, ktoré boli k energetickej sieti postupne pripojené v rokoch 1984 a 1985. Od roku 2000 na blokoch V2 prebiehal program modernizácie v celkovej hodnote 500 miliónov eur, ktorý bol v roku 2010 ukončený zvýšením výkonu na 506 megawattov na každom bloku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame