Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Mochovce
Atómová elektráreň Mochovce SITA
17. novembra 2013 16:26 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Elektrárne ukončili generálku druhého mochoveckého bloku

Slovenské elektrárne ukončili generálnu opravu druhého bloku Atómových elektrární Mochovce. Išlo o trinástu generálnu opravu s čiastočnou výmenou jadrového paliva v reaktore. V rámci odstávky elektrárne zrealizovali aj štandardné údržbové práce. „Ukončená krátkodobá odstávka bola poslednou v pláne generálnych opráv slovenských atómových elektrární na tento rok,“ konštatovala hovorkyňa elektrární Janka Burdová.

Druhý blok elektrárne v Mochovciach dodáva elektrickú energiu do siete od konca roka 1999. Hrubý výkon jadrového bloku bol v roku 2008 zvýšený z 440 na 470 megawattov. Mochovecký blok vyrobí ročne vyše tri tisíc gigawatthodín elektrickej energie.

Spoločnosť Slovenské elektrárne je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. Po ukončení privatizácie v apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel S.p.A. so 66-percentným podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR. Slovenské elektrárne generujú 5 737.24 megawattov inštalovaného výkonu. Z podielu jednotlivých zdrojov na čistých dodávkach predstavovali jadrové elektrárne 64,5 %, vodné elektrárne 24,7% a 10,8% tepelné elektrárne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame