Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynovod plyn
Ilustračné foto SITA/AP
10. augusta 2016 17:06 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

EK podporí výstavbu plynovodu medzi Fínskom a Estónskom

Plynovod od decembra 2019 spojí Fínsko s Estónskom, príspevok Európskej únie pokryje 75 percent nákladov na jeho výstavbu.

Európska komisia (EK) pridelila 187,5 mil. eur na výstavbu prvého plynovodu medzi Estónskom a Fínskom. EK o tom informovala v stredu. Finančná podpora pre plynovod Balticconnector zo strany Európskej únie pokryje 75 percent nákladov na jeho výstavbu.

Prevádzka od konca roku 2019

Plynovod spoločne vybudujú fínska firma Baltic Connector a estónska spoločnosť Elering a bude ho tvoriť 22-kilometrový úsek na pevnine vo Fínsku, 80-kilometrový úsek cez more a 50-kilometrová trasa na pevnine v Estónsku. Očakáva sa, že plynovod bude v prevádzke od decembra 2019.

Komisia podporí aj projekt v Bulharsku

EK zároveň informovala, že pridelila 29,9 mil. eur na výstavbu novej 140-kilometrovej trasy elektrického vedenia medzi Dobrudžou a Burgasom v Bulharsku. „Nové bulharské elektrické vedenie zvýši výmenu elektriny v oblasti, “ povedal európsky komisár pre oblasť klímy a energetiky Miguel Arias Canete. Financie z Európskej únie pokryjú 50 percent nákladov na výstavbu vedenia. Nové elektrické vedenie v Bulharsku by malo byť funkčné od roku 2022.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame