Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
13. mája 2015 8:40 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

EIA zhoršil prognózu rastu produkcie americkej ropy

Federálny úrad pre energetiku v utorok znížil prognózu rastu produkcie ropy v rokoch 2015 a 2016.

Federálny úrad pre energetiku (EIA) v utorok znížil prognózu rastu produkcie ropy v rokoch 2015 a 2016. V tomto roku by mal rast produkcie americkej ropy dosiahnuť 530 tis. barelov ropy denne. Pôvodná prognóza rátala s rastom vo výške 550 tis. barelov ropy denne. V roku 2016 by rast americkej produkcie ropy mal byť 20 tis. barelov ropy denne, hoci pôvodná prognóza počítala s rastom vo výške 80 tis. barelov ropy denne.

EIA zároveň zvýšil prognózu rastu dopytu na tento rok na 340 tis. barelov ropy denne z predchádzajúcich 330 tis. barelov ropy denne. Zároveň zmiernil prognózu rastu dopytu v roku 2016 na 70 tis. barelov ropy denne z pôvodných 90 tis. barelov ropy denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies