Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EDF
Centrála EDF v Paríži SITA/AP
22. septembra 2015 11:32 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

EDF plánuje expanziu mimo Európy

Do roku 2030 chce mať francúzska energetická firma významnú prítomnosť v troch až piatich krajinách mimo Európy, hlavne v oblasti solárnej a veternej energetiky.

Francúzska štátna energetická spoločnosť EDF plánuje expanziu v oblasti výroby energie z obnoviteľných zdrojov mimo Európy. Povedal to v rozhovore pre utorkové vydanie denníka Les Echos generálny riaditeľ EDF Jean-Bernard Levy. Konštatoval, že EDF má sotva 5 % aktív mimo Európy, v ktorej je však slabý ekonomický a demografický rast. Dodal, že EDF zostane na svojich hlavných trhoch, a to vo Francúzsku, Británii a Taliansku, ale zároveň chce budovať svoje podnikanie v zahraničí.

„Do roku 2030 chceme mať významnú prítomnosť v troch až piatich krajinách mimo Európy, hlavne v oblasti solárnej a veternej energetiky,“ povedal Levy pre denník. Spoločnosť EDF podľa neho chce významne zrýchliť svoje investície v segmente výroby energie z obnoviteľných zdrojov. Cieľom firmy je do roku 2030 zvýšiť produkciu z obnoviteľných zdrojov v Európe z terajších 28 na 50 gigawattov, povedal jej šéf. V roku 2014 EDF vyrábala 82 % elektriny v jadrových elektrárňach, 8 % vo vodných elektrárňach a 5,7 % z iných obnoviteľných zdrojov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...