Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EDF
Centrála EDF v Paríži SITA/AP
22. septembra 2015 11:32 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

EDF plánuje expanziu mimo Európy

Do roku 2030 chce mať francúzska energetická firma významnú prítomnosť v troch až piatich krajinách mimo Európy, hlavne v oblasti solárnej a veternej energetiky.

Francúzska štátna energetická spoločnosť EDF plánuje expanziu v oblasti výroby energie z obnoviteľných zdrojov mimo Európy. Povedal to v rozhovore pre utorkové vydanie denníka Les Echos generálny riaditeľ EDF Jean-Bernard Levy. Konštatoval, že EDF má sotva 5 % aktív mimo Európy, v ktorej je však slabý ekonomický a demografický rast. Dodal, že EDF zostane na svojich hlavných trhoch, a to vo Francúzsku, Británii a Taliansku, ale zároveň chce budovať svoje podnikanie v zahraničí.

„Do roku 2030 chceme mať významnú prítomnosť v troch až piatich krajinách mimo Európy, hlavne v oblasti solárnej a veternej energetiky,“ povedal Levy pre denník. Spoločnosť EDF podľa neho chce významne zrýchliť svoje investície v segmente výroby energie z obnoviteľných zdrojov. Cieľom firmy je do roku 2030 zvýšiť produkciu z obnoviteľných zdrojov v Európe z terajších 28 na 50 gigawattov, povedal jej šéf. V roku 2014 EDF vyrábala 82 % elektriny v jadrových elektrárňach, 8 % vo vodných elektrárňach a 5,7 % z iných obnoviteľných zdrojov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies