Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EDF
Centrála EDF v Paríži SITA/AP
24. júna 2016 15:45 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

EDF aj po referende v Británii plánuje výstavbu elektrárne Hinkley Point

EDF potvrdzuje svoj záväzok voči projektu Hinkley Point, ktorý naďalej pokračuje.

Francúzska štátna energetická spoločnosť EDF potvrdila, že naďalej plánuje výstavbu jadrovej elektrárne Hinkley Point vo Veľkej Británii, hoci krajina sa rozhodla vystúpiť z Európskej únie. „EDF potvrdzuje svoj záväzok voči projektu Hinkley Point, ktorý naďalej pokračuje,“ povedala v piatok hovorkyňa francúzskej energetickej firmy.

Šéf EDF ešte predtým konštatoval, že britské rozhodnutie odísť z EÚ nebude mať vplyv na podnikateľskú stratégiu EDF a neovplyvňuje projekt jadrovej elektrárne Hinkley Point. „K dnešnému dňu sme presvedčení, že toto hlasovanie nemá vplyv na našu stratégiu,“ uviedol generálny riaditeľ firmy Jean-Bernard Levy novinárom vo Francúzsku podľa záznamu, ktorý zverejnila britská dcéra firmy EDF Energy.

Odbory žiadajú odložiť rozhodnutie

Hlavný odborový zväz EDF však v piatok vyhlásil, že firma by mala odložiť konečné rozhodnutie o investícií v sume 18 mld. libier (GBP). „Brexit prináša ďalší prvok neistoty, ktorý posilňuje náš postoj, podľa ktorého by sa projekt mal odložiť,“ uviedla Marie-Claire Cailletaudová, hovorkyňa federácie energetiky a baníctva v rámci odborovej organizácie CGT. „Počkajme, kým sa stabilizuje priemyselné, spoločenské, finančné a politické prostredie, aby tento projekt mohol pokračovať v dobrých podmienkach,“ dodala Cailletaudová.

Projekt jadrovej elektrárne Hinkley Point je jedným z najväčších francúzskych investičných projektov vo Veľkej Británii. Konečné rozhodnutie o výstavbe elektrárne v južnom Anglicku sa niekoľkokrát odložilo odvtedy, ako projekt ohlásili v októbri 2013.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame