Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn zásobník Gajary báden
Pohľad na zariadenia centrálneho areálu zásobníka plynu Gajary-báden. Zásobník plynu sa nachádza v hĺbke približne 1800 metrov. sita.sk
16. januára 2014 17:35 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

EBOR v Maďarsku podporí strategický zásobník plynu

Na výstavbu zásobníka Szőreg-1 na juhu krajiny Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR) poskytla už v roku 2009 úver 200 miliónov eur.

Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR) sa bude v spolupráci so skupinou súkromných bánk podieľať na ďalšom financovaní strategického plynového zásobníka v Maďarsku. EBOR už v roku 2009 podporila výstavbu zásobníka Szőreg-1 na juhu krajiny neďaleko hraníc so Srbskom úverom v objeme 200 mil. eur. Pôžičku v tom čase získal maďarský ropný a plynárenský koncern MOL, ktorý z nej čerpal 100 mil. eur. Zostávajúcich 100 mil. eur EBOR konvertuje na dlhodobý úver prevádzkovateľovi zásobníka, spoločnosti MMBF.

MOL svoj podiel v MMBF predal Maďarskej rozvojovej banke a Maďarskému združeniu pre skladovanie uhľovodíkov. Štátom kontrolovaná rozvojová banka bude mať po dokončení transakcie v MMBF podiel 51 %, nezávislé združenie pre skladovanie uhľovodíkov, ktoré zastupuje všetkých producentov a obchodníkov s ropou a zemným plynom pôsobiacich na maďarskom trhu, získa 49 %.

MMBF zároveň s EBOR a skupinou bánk podpísala dohodu o novej úverovej linke, v rámci ktorej získa prístup k financovaniu v objeme 114 mil. eur doplnených o ďalších 60 mld. HUF. Súčasťou konzorcia sú okrem iných úverové ústavy ING Bank N.V, Raiffeisen Bank Zrt a OTP Bank Nyrt.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame