Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynovod plyn
Ilustračná snímka FreeDigitalPhotos.net
9. decembra 2014 18:11 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

EBOR poskytne Ukrajine na obnovu plynovodu 200 miliónov USD

Schválenie projektu avizoval na investičnej konferencii v Londýne šéf pre východnú Európu v rámci Európskej banky pre obnovu a rozvoj Francis Malige.

Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR) plánuje tento týždeň schváliť financovanie projektu v hodnote 200 mil. USD na rekonštrukciu jedného z hlavných ukrajinských plynovodov. Povedal to v utorok na ukrajinskej investičnej konferencii v Londýne šéf EBOR pre východnú Európu Francis Malige. „Zasadanie vedenia máme zajtra a pre Ukrajinu predložíme projekt v hodnote 200 mil. USD zameraný na obnovu časti plynovodu,“ uviedol Malige.

Zástupca úradu ukrajinského prezidenta Dmytro Šymkiv na konferencii vyzval na privatizáciu štátnej energetickej spoločnosti Naftogaz a na komerčné stanovovanie ceny plynu s cieľom nahradiť systém nákladných verejných subvencií. „Naftogaz sa musí privatizovať,“ povedal Šymkiv, ktorý je zástupcom šéfa úradu prezidenta. „Musíme zvýšiť ceny plynu pre spotrebiteľov aj pre komerčných odberateľov,“ dodal.

Na Ukrajinu v utorok prišla misia Medzinárodného menového fondu, aby diskutovala o uvoľnení ďalšej tranže finančnej pomoci v sume 2,7 mld. USD. Kyjev doteraz dostal dve tranže v celkovom objeme 4,6 mld. USD. Devízové rezervy krajiny sú však na desaťročnom minime pre splácanie dlhu za ruský plyn a pre snahu o podporu oslabujúcej hrivny.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies