Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veterné turbíny elektrárne vietor
Ilustračné foto pakorn/FreeDigitalPhotos.net
25. apríla 2016 16:44 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

E.ON a Statoil vybudujú veterný park

Veterný park v Baltskom mori bude poskytovať energiu z obnoviteľných zdrojov až pre 400 tis. domácnosti v Nemecku.

Nemecká energetická spoločnosť E.ON a nórsky Statoil vynaložia vyše 1,2 mld. eur na investíciu do vybudovania veterného parku v Baltskom mori pri pobreží Nemecka. O vybudovaní veterného parku Arkona obe firmy informovali v pondelok. Každá z nich bude v 385-megawattovom projekte vlastniť 50 %. Očakáva sa, že park bude úplne v prevádzke v roku 2019.

„Veterný park Arkona bude poskytovať energiu z obnoviteľných zdrojov až pre 400 tis. domácnosti v Nemecku, čo znamená, že ide o jeden z najväčších projektov pobrežných veterných parkov,“ uviedla firma Statoil vo vyhlásení. Park bude využívať 60 šesťmegawattovych turbín z produkcie nemeckej firmy Siemens, uviedla spoločnosť E.ON. „Tento projekt ponúka ideálne podmienky pre ďalšiu redukciu nákladov na pobrežné veterné parky a bude veľkým krokom vpred pri realizácii nášho cieľa, aby energia z obnoviteľných zdrojov bola naozaj konkurencieschopná,“ dodal E.ON.

Nórska ropná spoločnosť Statoil vlani založila divíziu New Energy Solutions, aby rozšírila podnikanie mimo svojej tradičnej oblasti ropného a plynárenského odvetvia. „Táto investícia je v súlade s našou stratégiou doplnenia ropného a plynárenského portfólia o ziskovú výrobu energie z obnoviteľných zdrojov,“ uviedol generálny riaditeľ Statoilu Eldar Saetre.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies