Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veterná elektráreň turbína more
Veterná elektráreň Rödsand II eon.se
13. novembra 2013 16:56 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

E.ON predá podiel vo veternom parku Rödsand II

Najväčšia nemecká energetická skupina E.ON predáva 80-percentný podiel vo svojom veternom parku na mori Rödsand II dánskej energetickej skupine SEAS-NVE za 3,2 mld. dánskych korún (DKK). E.ON, ktorý vykázal za deväť mesiacov tohto roka 19-percentný pokles jadrového zisku, ďalej uviedol, že si ponechá zvyšný podiel na úrovni 20 % a zostane prevádzkovateľom parku. Získané finančné prostriedky chce použiť na financovanie ďalších projektov v oblasti obnoviteľných zdrojov energií.

Rödsand II s kapacitou 207 megawattov je umiestnený v Baltickom mori medzi nemeckým ostrovom Fehmarn a dánskym Lolland. Vyrába energiu pre približne 200 tisíc domácností. Šéf spoločnosti E.ON Johannes Teyssen v stredu tiež povedal, že očakáva, že nemecká firma predá svoj spoločný podiel s firmou RWE vo firme Urenco, ktorá sa zaoberá obohacovaním uránu, v priebehu budúceho roka. E.ON a RWE vlastnia tretinový podiel v Urenco, tretinu má tiež britská vláda a tretinu holandská vláda.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame