Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rwe innogy
Centrála firmy v Essene innogy.com
31. januára 2019 15:17 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

E.ON pokročil v procese prevzatia firmy innogy

Firma E.ON požiadala Európsku komisiu o schválenie prevzatia firmy innogy.

Nemecká spoločnosť E.ON dosiahla ďalší míľnik na ceste v integrácii spoločnosti innogy predložením žiadosti Európskej komisii. „S ohlásením transakcie v Bruseli sme urobili významný krok smerom k nášmu cieľu implementovať transakciu dohodnutú s RWE na prevzatí innogy od polovice roka 2019. Sme tiež na dobrej ceste pripraviť plánovanú integráciu s innogy a robíme dobrý pokrok,“ povedal šéf koncernu E.ON Johannes Teyssen.

„S integráciou innogy chceme ďalej rozvíjať nový E.ON ako jednoznačne zameraného operátora európskych energetických sietí a prevádzkovateľa moderných zákazníckych riešení. A chceme vyvíjať inovácie ešte silnejšie, ako predtým, aby sme zlepšili životy našich zákazníkov a viedli energetickú revolúciu v Európe,“ dodal.

Ohlásenie transakcie nasledovalo po rozsiahlych predbežných procesoch. V tejto fáze E.ON podal Európskej komisii komplexnú informáciu a dáta týkajúce sa transakcie. Európska komisia bude teraz v rámci formálnych procesov skúmať možné dopady transakcie na hospodársku súťaž v Európe.

Spoločnosti E.ON a innogy pôsobia aj na Slovensku. Firma E.ON vlastní 49 % akcií v Západoslovenskej energetike a spoločnosť innogy je jedným z najväčších dodávateľov zemného plynu na slovenskom trhu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame