Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

E.ON nevidí dôvody na odpisovanie hodnoty aktív

E.ON ZSE EON
Ilustračné foto. SITA

V sobotu to vyhlásil finančný riaditeľ spoločnosti Klaus Schäfer s tým, že od posledných testov, ktoré spoločnosť urobila sa neudiali žiadne významné zmeny.

Nemecká energetická spoločnosť E.ON nevidí dôvod na akékoľvek odpisy aktív, ktoré by mali byť dôsledkom nízkych cien elektrickej energie. V sobotu to vyhlásil finančný riaditeľ spoločnosti Klaus Schäfer. Na otázku o tom, či sú súčasné ceny elektrickej energie dôvodom na odpisy, Schäfer poznamenal, že „v tomto momente nie“. „Od konca roku 2013, keď sme uskutočňovali naše posledné testovanie, sa neudiali žiadne výrazné zmeny,“ povedal.

Európske trhy s elektrickou energiou a uhlím zažívajú najvýraznejšie oslabenie od finančnej krízy. Podľa obchodníkov pritom slabý dopyt a zvyšujúce sa kapacity znižujú šance na to, že v blízkom čase nastane obrat. Skôr v tomto roku už musela spoločnosť RWE odpísať 4,8 mld. eur z hodnoty svojich elektrární, pričom spoločnosť GDF Suez v minulom roku odpísala aktíva v hodnote 15 mld. eur. Firma E.ON v roku 2011 odpísala tri miliardy eur vzhľadom na nepriaznivý dlhodobý výhľad cien elektrickej energie.

„Museli sme pravidelne upravovať hodnotu našich aktív v minulých rokoch. Myslím, že sme s týmto procesom začali o čosi skôr,“ povedal Schäfer. „Je to neustály proces a my pokračujeme v ohodnocovaní svojich aktív,“ doplnil.

Firma E.ON pôsobí na Slovensku, keďže je akcionárom distribučnej spoločnosti Západoslovenská energetika, a.s.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...