Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vedenie SSE D elektrina
Rekonštrukcia elektrického vedenia v obci Klokočov. SSE-D
8. augusta 2017 14:04 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Dve kysucké obce majú nové elektrické vedenia

Stredoslovenskí energetici v obciach Klokočov a Staškov investovali do výmeny 40 až 50 ročných elektrických vedení takmer 200 tisíc eur.

V týchto dňoch spoločnosť Stredoslovenská energetika – Distribúcia (SSE-D) finišuje v dvoch kysuckých obciach s rekonštrukciou elektrického vedenia. V Klokočove modernizuje deväťsto metrové vedenie vysokého napätia a v Staškove, v časti Jelitov, približne jeden a pol kilometrové vedenie nízkeho napätia. „Investovali sme do týchto dvoch projektov dokopy takmer 200 tisíc eur,“ uviedol pre portál vEnergetike.sk hovorca SSE-D Miroslav Gejdoš.

Spoľahlivejšie a bezpečnejšie

V prípade Klokočova a Staškova sa na nové vedenie bude môcť spoľahnúť približne 250 domácností. „V obidvoch prípadoch boli časti distribučnej sústavy staré 40 až 50 rokov a pomaly dosluhovali. Niektoré prvky pochádzali ešte z čias prvotnej elektrifikácie regiónu a fungovali až doteraz. Nové vedenie bude spoľahlivejšie a bezpečnejšie. Okrem toho má aj vyššiu prenosovú kapacitu, takže zvládne väčší nápor,“ doplnil Gejdoš.

Koniec odstávok

Rekonštrukcia spomínaných vedení začala pred niekoľkými týždňami a obyvatelia spomínaných aj okolitých obcí to pocítili viacerými odstávkami elektriny. Distribučná spoločnosť ich využila aj na údržbu zvyšného vedenia a energetických zariadení v oblasti. „Momentálne už nie sú v pláne v spojitosti s rekonštrukciou žiadne odstávky. Elektrikári sa však ešte budú nejakú dobu pohybovať v teréne, aby dokončili všetky potrebné práce a prípadné terénne úpravy,“ konštatoval Gejdoš.

Spoločnosť Stredoslovenská energetika – Distribúcia zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Prevádzkuje takmer 35 tisíc kilometrov elektrického vedenia, ktoré napája zhruba 740-tisíc domácností a firiem.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame