Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn
Ilustračné foto pixabay.com
21. decembra 2017 14:43 PlynSpotrebiteľ od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Druhý najväčší dodávateľ plynu domácnostiam ceny zvyšovať neplánuje

S miernym 0,38-percentným zvyšovaním cien plynu musia počítať len niektoré domácnosti, keďže žiadosť o zmenu podali len štyria z 25 aktívnych dodávateľov.

Aj druhý najväčší dodávateľ zemného plynu, spoločnosť innogy Slovensko, neplánuje zvyšovať od nového roka ceny plynu pre domácnosti. „Naša spoločnosť od 1. 1. 2018 ceny plynu meniť nebude. Našim zákazníkom garantujeme aj v budúcom roku nezmenené ceny,“ povedal konateľ spoločnosti innogy Slovensko Miroslav Kulla.

Spoločnosť innogy Slovensko sa tak pridala k najväčšiemu dodávateľovi plynu, štátnemu Slovenskému plynárenskému priemyslu (SPP). Cena plynu sa tak od začiatku nového roka nezvýši pre zhruba 84 % slovenských domácností, keďže innogy Slovensko ovláda zhruba 15-percentný podiel na trhu s dodávkami plynu domácnostiam a SPP 69-percentný podiel.

S miernym zvyšovaním koncových cien plynu musia počítať iba niektoré domácnosti. Podľa šéfa regulačného úradu Ľubomíra Jahnátka nové cenové návrhy podali len štyria dodávatelia z 25 aktívnych. Pre celé Slovensko tak vzrastie priemerná cena plynu o 0,38 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame