Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Mochovce
Atómová elektráreň Mochovce SITA
2. októbra 2016 13:20 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Druhý mochovecký blok odstavili

Druhý mochovecký jadrový blok je mimo prevádzky. Slovenské elektrárne (SE) totiž začali s generálnou odstávkou tohto bloku Atómovej elektrárne Mochovce. „Táto odstávka bude poslednou v tohtoročnom pláne generálnych odstávok slovenských atómových elektrární,“ informovala hovorkyňa elektrární Janka Burdová.

Okrem výmeny zhruba pätiny paliva v reaktore budú elektrárne na určených zariadeniach vykonávať štyritisíc zákaziek plánovanej údržby. Podieľať sa na tom bude viac ako tisíc pracovníkov, z toho dve tretiny sú dodávatelia. „Po ukončení prác na zariadeniach a ich odskúšaní bude jadrový blok opätovne pripojený k elektrizačnej sústave a do siete dodávať asi 13 % celkovej spotreby elektriny na Slovensku,“ konštatovala Burdová.

Druhý blok Atómovej elektrárne Mochovce dodáva elektrinu od konca roka 1999. Hrubý výkon bloku bol v roku 2008 zvýšený zo 440 na 470 megawattov. Jadrový blok vyrobí ročne vyše tritisíc gigawatthodín elektrickej energie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame