Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
2. februára 2017 13:21 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Dovoz ropy do USA minulý týždeň stúpol

Americký dovoz ropy v týždni končiacom sa 27. januára vzrástol oproti predošlému týždňu o 480 tis. barelov denne, komerčné zásoby ropy v krajine sa zvýšili o 6,5 mil. barelov.

Dovoz ropy na americký trh minulý týždeň stúpol. Do krajiny sa v priemere dovážalo zhruba 8,3 mil. barelov denne, čo bol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom rast o 480 tis. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa import ropy oproti rovnakému obdobiu vlaňajška zväčšil o 5,3 percenta a do USA sa v priemere importovalo 8,4 mil. barelov ropy denne. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Komerčné zásoby ropy v USA v týždni končiacom sa 27. januára vzrástli o 6,5 mil. barelov na úroveň 494,8 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine minulý týždeň tiež vzrástli, a to o 3,9 mil. barelov. Rafinérie v USA podľa údajov EIA minulý týždeň svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 88,2 percenta. Denne rafinérie spracovali v priemere 15,9 mil. barelov ropy. Oproti predošlému týždňu to bol pokles o 100 tis. barelov denne. Cena ľahkej americkej ropy bola 27. januára na úrovni 53,18 USD za barel, čiže medziročne bola vyššia o 19,52 USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame