Dotácia na malé OZE sa znova minula len za niekoľko minút

20. októbra 2017 13:18
SITA

Slovenské domácnosti získali príspevky na 263 slnečných kolektorov, 217 tepelných čerpadiel a 136 kotlov na biomasu.

OZE obnoviteľné zdroje slnečná energia
Ilustračné foto. pixabay.com

Aj posledné tohtoročné kolo prideľovania poukážok na kúpu a inštaláciu malých obnoviteľných zdrojov energií (OZE), podobne ako predchádzajúce kolá, trvalo len niekoľko minút. Domácnosti minuli vyčlenenú sumu 1,25 milióna eur určenú na dotácie už v siedmej minúte. „V sedemnástom kole projektu Zelená domácnostiam sme vydali 616 poukážok na inštaláciu zariadení určených na výrobu tepla v mimobratislavských regiónoch,“ informoval vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry Stanislav Jurikovič.

Slovenské domácnosti získali príspevky na 263 slnečných kolektorov, 217 tepelných čerpadiel a 136 kotlov na biomasu. „Do 30 dní od vydania musia domácnosti poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú tri mesiace,“ upozornil Jurikovič.

Od začiatku projektu v decembri 2015 Slovenská inovačná a energetická agentúra preplatila z projektu financovaného prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia viac ako 9 700 poukážok v celkovej hodnote viac ako 21,6 milióna eur. Ďalšie poukážky za vyše 4,7 milióna eur už majú domácnosti k dispozícii.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?