Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OZE obnoviteľné zdroje slnečná energia
Ilustračné foto. pixabay.com
20. októbra 2017 13:18 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Dotácia na malé OZE sa znova minula len za niekoľko minút

Aj posledné tohtoročné kolo prideľovania poukážok na kúpu a inštaláciu malých obnoviteľných zdrojov energií (OZE), podobne ako predchádzajúce kolá, trvalo len niekoľko minút. Domácnosti minuli vyčlenenú sumu 1,25 milióna eur určenú na dotácie už v siedmej minúte. „V sedemnástom kole projektu Zelená domácnostiam sme vydali 616 poukážok na inštaláciu zariadení určených na výrobu tepla v mimobratislavských regiónoch,“ informoval vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry Stanislav Jurikovič.

Slovenské domácnosti získali príspevky na 263 slnečných kolektorov, 217 tepelných čerpadiel a 136 kotlov na biomasu. „Do 30 dní od vydania musia domácnosti poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú tri mesiace,“ upozornil Jurikovič.

Od začiatku projektu v decembri 2015 Slovenská inovačná a energetická agentúra preplatila z projektu financovaného prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia viac ako 9 700 poukážok v celkovej hodnote viac ako 21,6 milióna eur. Ďalšie poukážky za vyše 4,7 milióna eur už majú domácnosti k dispozícii.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame