Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dostavba blokov v Mochovciach má nového šéfa

SE atómová elektráreň Mochovce
Areál atómovej elektrárne v Mochovciach. SITA

Novým projektovým riaditeľom pre dostavbu tretieho a štvrtého bloku v Mochovciach sa stal Francisco Josè Morejon Verdù.

Dostavba tretieho a štvrtého bloku v atómovej elektrárni v Mochovciach má nového projektového riaditeľa. Stal sa ním Francisco Josè Morejon Verdù. Na poste projektového riaditeľa 3. a 4. bloku Atómovej elektrárne Mochovce nahradil Johna Clarka, ktorý sa podľa Slovenských elektrární rozhodol pokračovať v nových kariérnych príležitostiach.

Ako ďalej informoval najväčší slovenský producent elektriny na Slovensku, Francisco Morejon má vyše 35 rokov skúseností s riadením veľkých stavebných projektov po celom svete. A to najmä v oblasti výroby elektriny, kde sa venoval projektom paroplynových cyklov, vodných elektrární a obnoviteľných zdrojov, ako aj v oblasti rozvoja infraštruktúry, kde išlo o projekty vonkajších rozvodní, vysokonapäťových prenosových vedení, elektrifikácie železníc a projekty na ochranu životného prostredia. „Pre plynulú výmenu vedenia niekoľko mesiacov úzko spolupracoval na plánovaní a riadení projektu so súčasným tímom riadenia projektu 3. a 4. bloku Atómovej elektrárne Mochovce,“ dodali Slovenské elektrárne.

Slovenské elektrárne (SE) sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a jedným z najväčších v strednej Európe. Prevádzkujú dve jadrové, 31 vodných, dve uhoľné a dve fotovoltické elektrárne s inštalovaným výkonom 4 176 MWe. Spoločnosť vyrába 90 % elektriny bez emisií skleníkových plynov.

Majoritným vlastníkom SE s podielom 66 % je Slovak Power Holding B.V. Spoločnými vlastníkmi spoločnosti Slovak Power Holding B.V. sú EP Slovakia B.V,. dcérska spoločnosť Energetického a průmyslového holdingu, a. s., a Enel Produzione S.p.A. Slovenská republika je minoritným vlastníkom Slovenských elektrární s podielom 34 %.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 13. apríla 2017 13:45Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...