Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SE atómová elektráreň Mochovce
Areál atómovej elektrárne v Mochovciach. SITA
13. apríla 2017 13:45 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Dostavba blokov v Mochovciach má nového šéfa

Novým projektovým riaditeľom pre dostavbu tretieho a štvrtého bloku v Mochovciach sa stal Francisco Josè Morejon Verdù.

Dostavba tretieho a štvrtého bloku v atómovej elektrárni v Mochovciach má nového projektového riaditeľa. Stal sa ním Francisco Josè Morejon Verdù. Na poste projektového riaditeľa 3. a 4. bloku Atómovej elektrárne Mochovce nahradil Johna Clarka, ktorý sa podľa Slovenských elektrární rozhodol pokračovať v nových kariérnych príležitostiach.

Ako ďalej informoval najväčší slovenský producent elektriny na Slovensku, Francisco Morejon má vyše 35 rokov skúseností s riadením veľkých stavebných projektov po celom svete. A to najmä v oblasti výroby elektriny, kde sa venoval projektom paroplynových cyklov, vodných elektrární a obnoviteľných zdrojov, ako aj v oblasti rozvoja infraštruktúry, kde išlo o projekty vonkajších rozvodní, vysokonapäťových prenosových vedení, elektrifikácie železníc a projekty na ochranu životného prostredia. „Pre plynulú výmenu vedenia niekoľko mesiacov úzko spolupracoval na plánovaní a riadení projektu so súčasným tímom riadenia projektu 3. a 4. bloku Atómovej elektrárne Mochovce,“ dodali Slovenské elektrárne.

Slovenské elektrárne (SE) sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a jedným z najväčších v strednej Európe. Prevádzkujú dve jadrové, 31 vodných, dve uhoľné a dve fotovoltické elektrárne s inštalovaným výkonom 4 176 MWe. Spoločnosť vyrába 90 % elektriny bez emisií skleníkových plynov.

Majoritným vlastníkom SE s podielom 66 % je Slovak Power Holding B.V. Spoločnými vlastníkmi spoločnosti Slovak Power Holding B.V. sú EP Slovakia B.V,. dcérska spoločnosť Energetického a průmyslového holdingu, a. s., a Enel Produzione S.p.A. Slovenská republika je minoritným vlastníkom Slovenských elektrární s podielom 34 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame