Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Domácnostiam rozdajú v tomto roku na kúpu OZE ešte 2,2 milióna eur

Slnečná energia solárna OZE
Dom budúcnosti RWE v Bottrope. RWE

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) pokračuje v prideľovaní dotácií na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE). Slovenské domácnosti žijúce mimo Bratislavského kraja sa môžu v utorok o 15. hodine uchádzať o poukážky pre zariadenia na výrobu elektriny. Agentúra vyčlenila na tohtoročné predposledné kolo prideľovania poukážok 950 tisíc eur.

Ako vyplýva z agentúrou zverejnených informácií, posledné kolo v tomto roku projektu Zelená domácnostiam bude na budúci týždeň 17. októbra. V poslednom tohtoročnom kole bude možné požiadať o poukážky na inštaláciu zariadení na výrobu tepla. Slovenské domácnosti si v tomto kole rozdelia 1,25 milióna eur.

Záujem slovenských domácností žijúcich mimo Bratislavského kraja o dotácie je stále veľký. Pätnáste septembrové kolo prideľovania poukážok trvalo podobne ako predchádzajúce kolá len niekoľko minút. V pätnástom kole vydala energetická agentúra 1 017 poukážok na inštaláciu zariadení určených na výrobu tepla v mimobratislavských regiónoch. Príspevky získali domácnosti na 467 slnečných kolektorov, 318 tepelných čerpadiel a 232 kotlov na biomasu.

Od začatia projektu v decembri 2015 SIEA preplatila z projektu financovaného prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia viac ako deväť tisíc poukážok v celkovej hodnote viac ako 20 miliónov eur. Ďalšie poukážky za 3,5 milióna eur už majú domácnosti k dispozícii.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 9. októbra 2017 11:02Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...