Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnečná energia solárna OZE
Dom budúcnosti RWE v Bottrope. RWE
9. októbra 2017 11:02 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Domácnostiam rozdajú v tomto roku na kúpu OZE ešte 2,2 milióna eur

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) pokračuje v prideľovaní dotácií na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE). Slovenské domácnosti žijúce mimo Bratislavského kraja sa môžu v utorok o 15. hodine uchádzať o poukážky pre zariadenia na výrobu elektriny. Agentúra vyčlenila na tohtoročné predposledné kolo prideľovania poukážok 950 tisíc eur.

Ako vyplýva z agentúrou zverejnených informácií, posledné kolo v tomto roku projektu Zelená domácnostiam bude na budúci týždeň 17. októbra. V poslednom tohtoročnom kole bude možné požiadať o poukážky na inštaláciu zariadení na výrobu tepla. Slovenské domácnosti si v tomto kole rozdelia 1,25 milióna eur.

Záujem slovenských domácností žijúcich mimo Bratislavského kraja o dotácie je stále veľký. Pätnáste septembrové kolo prideľovania poukážok trvalo podobne ako predchádzajúce kolá len niekoľko minút. V pätnástom kole vydala energetická agentúra 1 017 poukážok na inštaláciu zariadení určených na výrobu tepla v mimobratislavských regiónoch. Príspevky získali domácnosti na 467 slnečných kolektorov, 318 tepelných čerpadiel a 232 kotlov na biomasu.

Od začatia projektu v decembri 2015 SIEA preplatila z projektu financovaného prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia viac ako deväť tisíc poukážok v celkovej hodnote viac ako 20 miliónov eur. Ďalšie poukážky za 3,5 milióna eur už majú domácnosti k dispozícii.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame