Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tepelné čerpadlo OZE
Ilustračné foto setri.sk
24. mája 2018 13:36 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Domácnosti sa môžu uchádzať ešte o jeden milión eur

Slovenská inovačná a energetická agentúra vyčlenila na aktuálne kolo projektu Zelená domácnostiam celkovo 4 milióny eur.

Slovenské domácnosti žijúce mimo bratislavského regiónu sa ešte stále môžu uchádzať o dotáciu na kúpu a inštaláciu kotlov na biomasu alebo tepelných čerpadiel. Dvadsiate štvrté kolo projektu Zelená domácnostiam bolo otvorené v utorok. „Aktuálne kolo trvá 72 hodín, stále je teda možnosť podávať žiadosti o poukážky. Z celkovej vyčlenenej sumy 4 milióny eur je k dnešnému dňu možné využiť ešte jeden milión eur,“ uviedol vo štvrtok pre portál vEnergetike.sk vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) Stanislav Jurikovič.

Je to jedno z posledných kôl pilotného projektu Zelená domácnostiam, ktorý tento rok končí. Kolo bude uzatvorené po prekročení alokácie vo výške štyroch miliónov eur o 10 % alebo v termíne avizovaného ukončenia kola, teda v piatok 25. mája o 15. hodine, podľa toho, čo nastane skôr.

Žiadatelia, ktorí potvrdili záujem o vydanie poukážky počas otvoreného kola, dostanú prostredníctvom e-mailovej správy vyrozumenie o získaní, respektíve nezískaní poukážky krátko po uzatvorení kola. „Po uzatvorení kola nebude možné podávať žiadosti o poukážky. Následne informačný systém začne vyhodnocovať prijaté žiadosti o poukážky,“ dodal Jurikovič.

Špeciálne kolo projektu Zelená domácnostiam má pomôcť predovšetkým tým záujemcom, ktorí si chcú pred ďalšou vykurovacou sezónou zabezpečiť teplo ekologickým spôsobom. „Finančné príspevky môžu pokryť do 50 % nákladov,“ konštatoval Jurikovič.

Od decembra 2015, kedy bol projekt spustený, využilo poukážky v hodnote 28,8 milióna eur takmer 13 tisíc domácností.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame