Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnečná energia solárna OZE
Dom budúcnosti RWE v Bottrope. RWE
14. júla 2017 10:36 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Domácnosti si po piatich minútach rozdelili 900 tisíc eur

V trinástom kole získalo poukážky na fotovoltické panely 316 mimobratislavských domácností.

Záujem o štátnu podporu na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE) zo strany mimobratislavských domácností stále pretrváva. Ako informoval vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) Stanislav Jurikovič, trináste kolo prideľovania poukážok s alokáciou 900 tisíc eur totiž trvalo iba viac ako päť minút. Poukážky na fotovoltické panely získalo 316 domácností. Viac ako tretina z nich sú inštalácie bez využitia elektrickej akumulácie.

„Od spustenia projektu poukážku na fotovoltické inštalácie už využilo alebo v krátkom čase môže využiť 2 600 domácností. Pozitívnou správou pre ďalších záujemcov je, že podiel uspokojených žiadateľov v jednotlivých kolách sa zásadne zvyšuje. Suma pripadajúca na neúspešné vyplnené žiadosti bola v trinástom kole už len o tretinu vyššia ako vyčlenená alokácia,“ dodal Jurikovič.

Posledné tohtoročné “elektrické kolo“ s plánovanou alokáciou 950 tisíc eur bude otvorené na jeseň. „Termín vyhlásenia spresníme minimálne mesiac vopred,“ konštatoval Jurikovič. Najbližšie kolo prideľovania poukážok určené pre zariadenia na výrobu tepla v mimobratislavských regiónoch bude podľa zverejneného harmonogramu vyhlásené 8. augusta 2017.

Z projektu s celkovým rozpočtom 45 miliónov eur bolo doteraz preplatených viac ako 7 200 poukážok za vyše 16 miliónov eur. Ďalších takmer tritisíc poukážok v hodnote 6,4 milióna eur už majú domácnosti k dispozícii alebo čakajú na preplatenie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame